форма | Кафе пауза - Part 2

Јапонките ги откриваат тајните кои им помагаат да ја одржат нивната форма

Tоа што повеќето Јапонки навистина имаат витка линија е доволен доказ дека тие знаат што зборуваат.

17 девојки ни покажуваат дека секое женско тело е совршено обликувано за носење бикини

Кој вели дека треба да бидете „коски и кожа“ за да изгледате добро во бикини на плажа?

Одберете ја идеалната долна облека според формата на вашиот задник

Исто како што избирате градник кој совршено ви одговара според обликот на градите, можете да изберете и долна облека која најдобро ќе ви прилега според формата на задникот.

Како да изберете џемпер кој одговара на вашата градба на тело?

Сите џемпери не одговараат на сечија градба на тело, па затоа може да се случи поради погрешниот избор да изгледате премногу дебело или чудно.

Обликот на вашите прсти отсликува интимни аспекти од вашиот карактер

Изгледа на нашите дланки и прсти е запишано многу повеќе одошто мислиме.
Датум: 18 окт 2015
, Автор:

Што вели формата на врвот на вашиот омилен кармин за вас?

Верувале или не, начинот на кој изгледа вашиот кармин може да каже многу за вашиот карактер.

Водич за лето: Изберете шешир според обликот на лицето

За секој облик на лице постои соодветен шешир кој го прави да биде уште поубаво...

Каква брада ви одговара според формата на лицето?

Машките кои сакаат да носат брада, треба да ја обликуваат не само според моменталните трендови, туку и во склад со својот облик на лицето.

Вашата форма на телото открива колку сте добри во кревет

Ако видите силен и цврст дечко со тетоважи, сигурно ќе помислите дека е одличен во кревет. Други пак, ќе го помислат истото за друг тип личност.

15 секојдневни проблеми кои ќе ги разберат само девојките со голем задник

Големиот задник е можеби популарен поради ѕвездите како Џенифер Лопез и Иги Азалеа, но тоа не значи дека е лесно да се има.

Што открива бојата, формата и должината на вашата коса за вас?

Дали сте дружељубиви, хаотични или перфекционисти? Дали можеби се поемотивни отколку што мислите или пак, сте склони кон драматични ситуации?