фил | Кафе пауза

Рецептот што го обожуваат сите: Торта „Нутела“ која се прави за 20 минути

Станува збор за неверојатно вкусна торта која се прави брзо и лесно, а нејзиниот кремаст, чоколаден вкус е секогаш докажан избор за целото семејство.

Вкусен десерт: Ролат во форма на солза

Изненадете ги вашите најблиски со овој вкусен десерт кој никого нема да го остави рамнодушен

Мункејк – колачите по кои полуде светот

Месечевиот колач (mooncake) е традиционална кинеска пекарска слатка, но денес постана популарна ширум светот, а нејзиниот изглед и состав целосно се прилагодени на современиот стил на живеење и вкусот на поединците.
Датум: 10 сеп 2014
, Автор:

Боите и вкусот на совршените макаронси

„Macarons“ се светски популарни десерт колачиња кои многу наликуваат на мини хамбургери во светли бои.
Датум: 09 јул 2014
, Автор:

Торта од кекси на која не ѝ треба печење

Слатко задоволство богато со многу фил и неодолив шмек на кафе...
Датум: 09 апр 2014
, Автор:

Нутела ролнички со цимет

Вкусен десерт во кој сите ќе уживаат...

Сладок мебел од кој ќе ви се пријаде нешто благичко

Дизајнерот Боги Чен е креатор на овој разигран, сладок мебел во облик на огромни слатки. Серијата ја нарекува „Sweeties“, а се состои од столчиња во форма на мали тортички и бисквит-маса.

Кое колаче сте според хороскопскиот знак?

Постојат многу видови тематски хороскоп, но овој сигурно е еден од најинтересните и најсимпатичните кои досега сте ги прочитале.

Печени полнети компири со фил од пица

Две од вашите омилени јадења во едно...

Торта со Бејлис

Прекрасен десерт со богат и незаборавен вкус...

Чоколадна торта од палачинки

Феноменална торта, со која ќе ги изненадите сите ваши пријатели...
12