08 јули 2012 | Кафе пауза

Новата колекција на Moschino – Cheap & Chic Resort

Колекцијата опфаќа весели, винтаж парчиња и дефинитивно ќе ве инспирира за некоја нова и интересна комбинација која може да го размрда вашиот стил ова лето.

Хороскопскиот знак ја открива вашата омилена секс-поза

Ѕвездите им ги препорачуваат следниве секс-пози на хороскопските знаци за поквалитетен и поуспешен љубовен живот.

Чоколадна торта од палачинки

Феноменална торта, со која ќе ги изненадите сите ваши пријатели...

Совршенство

Зошто трагаме по перфекцијата, знаејќи дека никогаш нема да ја најдеме? Но, кој вели дека мора да бидеме совршени за да бидеме среќни?
Датум: 08 јул 2012
, Автор: