Оставете го бебето да ги става играчките во уста

Доенчето има вродена потреба со усните и јазикот да ги истражува предметите, па затоа експертите ги советуваат родителите ваквото однесување да не се ограничува или забранува.
Датум: 27 феб 2018
, Автор:

Во секоја брчка ни е запишана судбината: Дознајте што откриваат вашите?

Ако сте премногу загрижени, под стрес или исхраната не ви е балансирана, сето тоа може да се види на вашето лице. Погледнете што зборуваат брчките за вас.
Датум: 17 мај 2015
, Автор:

6 грешки кои ги правите при миењето на забите

Можеби ги миете забите секој ден, но ако правите некоја од овие грешки тие сепак не се добро заштитени. Д-р Едмонд Хјулит има совети за вас како да ги исправите.

Најсмешниот трик со молив за сите оние кои обожаваат да се смеат

Срце без омраза, ум без грижи и само еден обичен молив... И среќата е гарантирана!

Жабуркање масло во устата: Зошто и како?

Жабуркањето маслиново, сончогледово или сусамово масло е одличен начин да ги елиминирате бактериите и нечистотиите во устата и грлото.

Темни усни: Тренд кој не смеете да го пропуштите

Со пократките денови и поладните ноќи, есента станува помрачна. Некогаш поради облеката, некогаш поради бојата на косата, а пак некогаш поради режимот за разубавување.

Направете сами: Шизички дуксер со уста која се отвора на патент

Секој од нас има некој дуксер по дома кој е премногу едноставен за да се носи надвор, но премногу удобен за да се фрли.
Датум: 31 окт 2014
, Автор:

Совршен бакнеж: 3 грешки кои ги правиме додека се бакнуваме

Иако повеќето од нас сметаат дека одамна ја имаат совладано техниката, за жал овие грешки многумина ги прават и поради тоа се далеку од пружање на совршениот бакнеж.
Датум: 30 окт 2014
, Автор:

Какви се вашите усни? Нивниот облик го открива вашиот карактер!

Устата се поврзува со комуникацијата, говорот и сензуалното уживање во храната и сексот. Таа исто така го открива нашиот однос кон другите луѓе во социјалните и љубовните врски.
Датум: 17 окт 2014
, Автор:

Направете ја најевтината течност за борба со лошиот здив

Ви препорачуваме да си направите сами природен и евтин производ за чистење на усната празнина кој ќе ви даде свеж здив.
Датум: 08 авг 2014
, Автор:

Вашето лице открива што сакате во сексот

Вашите усни, веѓи, очи, па дури и подочниците откриваат какви сте во кревет и што сакате во сексот.
Датум: 23 мај 2014
, Автор:
12