17 мај 2015 | Кафе пауза

Љубовта е слепа, а еве и зошто!

Ова е една поучна приказна која ќе ви објасни зошто всушност љубовта е слепа.
Датум: 17 мај 2015
, Автор:

12 знаци кои покажуваат дека животот во моментов ви е во полн ек

Сите сме во суштина сочинети од енергија, a нашите вибрации претставуваат движење на нашата енергија низ просторот...
Датум: 17 мај 2015
, Автор:

Имате вишок килограми? Овој напиток ќе ги стопи во рекорден рок!

Благодарение на овој рецепт, многу жени успеале да го намалат обемот на струкот за неверојатен 1 см на ден.
Датум: 17 мај 2015
, Автор:

Желби чие остварување носи несреќа: Од милиони на лото до факултетска диплома

Добивањето џек пот најпрво носи огромен наплив на среќа, а потоа голема празнина, па дури и депресија бидејќи веќе нема уживање во предизвиците на животот, предупредуваат стручњаците.
Датум: 17 мај 2015
, Автор:

Во секоја брчка ни е запишана судбината: Дознајте што откриваат вашите?

Ако сте премногу загрижени, под стрес или исхраната не ви е балансирана, сето тоа може да се види на вашето лице. Погледнете што зборуваат брчките за вас.
Датум: 17 мај 2015
, Автор:

Со помош на стисокот на дланките можеме да ги процениме шансите за прерана смрт

Истражувањето спроведено на повеќе од 14 илјади луѓе од 14 земји покажало дека силата на стисокот на дланката е подобар показател за здравјето од крвниот притисок.
Датум: 17 мај 2015
, Автор:

Зошто високите момци се супер во кревет?

Ова се причините поради кои треба да им дадете шанса, без разлика на колку сантиметри треба да се поткачите за да им се доближите.
Датум: 17 мај 2015
, Автор: