Имате вишок килограми? Овој напиток ќе ги стопи во рекорден рок!

Имате вишок килограми? Овој напиток ќе ги стопи во рекорден рок!

Ако сакате да ја дотерате фигурата пред да дојде летото, сега е идеално време да почнете да размислувате за тоа.


imate-vishok-kilogrami-ovoj-napitok-kje-gi-stopi-vo-rekorden-rok-kafepauza.mk

Доколку сè уште не сте се упатиле во теретана или не сте започнале со диета, не грижете се. Постои начин брзо и ефикасно да ја стесните фигурата на вашето тело. Благодарение на овој рецепт, многу жени успеале да го намалат обемот на струкот за неверојатен 1 см на ден.

Овој напиток ги елиминира вишокот масти и вода во организмот и истовремено го подобрува функционирањето на мозокот, видот и помнењето. Покрај сето тоа, многу е освежителен, па ќе ви годи во топлите денови кои доаѓаат.

Потребни состојки:
  • 1 лажичка мед
  • 2 лажички јаболков оцет
  • 1 шолја свежо цеден сок од грејпфрут
Начин на подготовка:

Сè што е потребно е да ги ставите сите состојки во блендер и да ги мискате додека не добиете хомогена смеса.

Начин на конзумирање:

Овој напиток би требало да го конзумирате секој ден пред главниот оброк, односно пред ручек или вечера во текот на една недела. После тоа направете пауза од 7 дена, па повторете го третманот.

Екстра совет:

Во случај да не го сакате сокот од грејпфрут, како замена можете да користите и сок од портокал.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар