Зошто високите момци се супер во кревет?

Универзитетот во Охајо спровел истражување кое покажало зошто високите момци се одлични. Ова се причините поради кои треба да им дадете шанса, без разлика на колку сантиметри треба да се поткачите за да им се доближите.

2-zoshto-visokite-momci-se-super-vo-krevet-kafepauza.mk

1. Високите момци не забораваат лесно имиња

Дури и кога се работи за секс за една ноќ.

2. Високите момци се посреќни

Високите момци, иако имаат поголеми шанси да заболат од рак, генерално се посреќни од другите. Со самото тоа, тие се често во добро расположение и лесно ќе ве насмеат. А ако вашето момче е високо и духовито, вие сте добиле џек пот.

3. Тие нема да доживеат инфаркт за време на секс

Вистина е, ова може да се случи, не е само нешто што го гледаме на филмовите. Но, за ваша среќа, високите момци имаат помали шанси да го доживеат ова непријатно и опасно искуство, и тоа за 32% помалку од пониските мажи.

4. Високите момци со сигурност ќе слушнат што сакате во кревет

Ова е заради фактот што нив најверојатно ќе ги послужи слухот, за разлика од пониските мажи кои имаат далеку поголеми шанси да го изгубат слухот и генерално порано оглувуваат.

Сè на сè, убаво е да го гледате светот од висина, дури и ако тоа значи дека треба да се поткачите на прстите на вашиот висок дечко за да го бакнете.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар