туторијал | Кафе пауза

Нова фризура која привлекува погледи: Плетенки во форма на патент

Доколку сакате да носите плетенки – оние во форма на патент се идеални за вас.

5 клучни техники на шминкање кои треба да ги совладате

Дури и да не сте вешти со шминката, со помош на овие туторијали ќе можете да ги совладате основните мејкап техники.

Брзо и едноставно: Направете неодолива фризура со плетенки!

Ако посакувате фризура која ќе одговара за повеќе пригоди, плус е лесна за правење и изгледа тотално неодоливо, тогаш оваа идеја е идеална за вас!

Нов летен тренд: Кобра плетенка готова за само 5 минути

Доколку на прв поглед се заљубивте во оваа нова варијанта на плетенка, сега имате прилика да научите како да ја направите чекор по чекор.

3 шик бохо фризури за топлото време!

Овие фризури се идеални за дневни, но и за вечерни излегувања, односно во секоја прилика во која сакате да изгледате лежерно, релаксирано и шик.

Направете сами: Тепих што свети во темнина

Интересен концепт кој ќе го освежи вашиот дом и ќе ви овозможи луда атмосфера за забави

Направете сами: Најубавата плетенка „круна“ која досега сте ја виделе!

Погледнете како сами да ја исплетете најубавата „круна“ која досега сте ја виделе.

Направете сами: Топли ракавици кои нема да ве спречуваат да го користите вашиот смартфон

Подарокот кој сте го направиле сами е секогаш подобар од оној за кој сте платиле.

3 одлични новогодишни фризури: Едноставни, опуштени и елегантни

Овие плетенки се истовремено елегантни, но и многу едноставни за правење, па токму затоа се и идеални за новогодишната прослава.

4 неверојатно слатки фустани кои можете да ги направите од кошулите на вашето момче

Со помош на овие фустани вие ќе ја истакнете вашата фигура без притоа да ги уништите неговите кошули со сечење или шиење.

6 уникатни начини за подготовка на вашето кафе

Ова видео без сомнение ќе ви помогне да ја разбиете вашата секојдневна монотона кафе рутина.

Француски минималистички мејкап: Туторијал кој ќе го освежи вашиот изглед

Бидејќи оваа сезона во мода е минимализмот, францускиот мејкап најдобро може да ги исполни потребните услови.