16 октомври 2015 | Кафе пауза

Нов изглед: 3 совети за мазна и сјајна коса

Модните писти оваа сезона се полни со нови и креативни трендови, кои се надополнети со супер сјајни коси.

Филм: Легенда (Legend)

Филм базиран според вистинската приказна за гангстерите близнаци Реџи и Рони Креј

5 работи кои никогаш не треба да ги кажувате пред вашиот шеф

Една од многуте работи кои може да ни се испречат на патот, а која има неверојатно важна улога, е непрофесионалноста.

7 клучни чекори за оваа сезона да се заштитите од грип

7 клучни чекори кои ќе ви помогнат да останете здрави и да го намалите ризикот од ширење на болеста за време на сезоната на грип.

Неверојатен татко прави фотографии каде што неговиот син со Даунов синдром лета

Алан Лоренс придонесува за месецот посветен на проширување свесност за Даунов синдром така што му овозможува на својот син Вил многу можности да лета.

6 уникатни начини за подготовка на вашето кафе

Ова видео без сомнение ќе ви помогне да ја разбиете вашата секојдневна монотона кафе рутина.

7 причини зошто никогаш не треба да се срамите од вашите облини

Најпрво од сè, вие треба да го прифатите вашето тело и да бидете горди на себе, без разлика дали имате облини или не.

Најубавото лице во Зодијакот: Дали и вие сте меѓу среќниците родени во овој хороскопски знак?

Благодарение на влијанието на Венера, припадниците на овој знак се надарени со најубавата физиономија во целиот Зодијак.