Неверојатен татко прави фотографии каде што неговиот син со Даунов синдром лета

Алан Лоренс придонесува за месецот посветен на проширување свесност за Даунов синдром така што му овозможува на својот син Вил многу можности да лета. Посветениот татко со помош на Фотошоп ги обработува неговите фотографии така што изгледа како неговиот син да се движи над земјата. Преку нив, тој им покажува на сите оние кои имаат Даунов синдром дека во светот не постојат граници за ништо.

(1) Неверојатен татко прави фотографии каде што неговиот син со Даунов синдром лета

„Како што почнав да ги гледам овие фотографии си помислив дека тој може да направи сè што замислил. Сакаше да лета и ете, сега лета. Ова е моќна порака за сите деца со Даунов синдром. Ние сметаме дека тие можат да направат сè што ќе намислат“, вели Лоренс.

Погледнете дел од неговата инспиративна работа…

(2) Неверојатен татко прави фотографии каде што неговиот син со Даунов синдром лета


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар