тело | Кафе пауза - Part 4

Дали човечкото тело навистина се обновува на секои 7 години?

Овој концепт е навистина совршен – на секои 7 години станувате потполна нова личност. Но дали е само мит?

Факти кои докажуваат дека нашето тело е сосема друг свет

Изгледа дека секој орган има своја супермоќ, па дознајте нешто повеќе за тоа.

10 вежби за горниот дел од телото со кои ќе изгледате неверојатно за само 4 недели

Овие вежби ќе го обликуваат вашето тело, ќе ве направат посилни и значително ќе ви ги олеснат секојдневните активности.

14 нешта што се случуваат со вашето тело кога ќе се здебелите

Следнава листа ќе ви покаже што се случува со телото кога се дебелеете и ќе ве натера повеќе да внимавате на исхраната и на начинот на живот.

11 факти за човечкото здравје што навистина ќе ве изненадат

Денес можеби ни изгледа како научниците да знаат веќе сè за човечкото тело, но ова е далеку од вистината.

Што всушност му прави грипот на вашето тело?

Сезоната на грип е овде и време е да се подготвите за неа. Но дали знаете што всушност се случува со вашиот организам кога во него ќе влезе вирусот на грип?

10 чудни нешта што се случуваат во женското тело

Женското тело е обвиено со мистерии, а следниве 10 се некои од најинтересните.

Што се случува со вашите тело и мозок кога слабеете?

Намалувањето на тежината не е само за да ги намалите масните наслаги на стомакот, во текот на овој процес целото ваше тело минува низ многу промени.

Луѓе споделуваат фотографии од нивните необични делови на телото

Нашите разлики нè прават уникатни и посебни, вклучувајќи ги и необичните делови на телото.

Што се случува со вашето тело 1 час по пиењето газиран пијалак?

Дали некогаш сте се запрашале што се случува со вашето тело кога пиете газирани пијалаци што се полни со шеќери, како Кока-кола?

5 чудни начини на кои студеното време влијае на вашето тело

Иако звучи очигледно, можеби не знаевте за влијанието што го има студот на нашите тела.

Направете сами: Масло за тело од лаванда за студените, зимски денови

Ако сте одушевени од миризбата на лаванда и користите многу козметички производи со оваа состојка, тогаш имаме одличен предлог за вас!