25 март 2019 | Кафе пауза

10 предмети кои непотребно ги собирате во вашиот дом

Бидејќи пролетта е совршен период за чистење на домот, погледнете од кои предмети е најдобро да се ослободите.

Необична причина за машките проблеми во кревет

Знаевте ли дека загадувањето на воздухот може да влијае на способноста на мажот во креветот?

Карактеристиките на вашиот хороскопски знак поради кои другите ве сакаат

Секој знак од Зодијакот има една карактеристика која се истакнува и која е причината што другите го сакаат.

Тоалети дизајнирани од луѓе кои веројатно никогаш не користеле тоалет

Веројатно сте се нашле во ситуација кога очајно ви бил потребен тоалет и сте морале да го прифатите она што е најблиску до вас.

8 знаци кои покажуваат дека не е изморено вашето тело, туку вашата душа

Доколку поголемиот дел од времето се чувствувате слабо и исцрпено, важно е да знаете дека не сте сами.

Неверојатни фотографии од досега неистражен кањон во Киргистан

Фотографот Алберт неодамна истражил неверојатен дел од Киргистан што досега бил неоткриен.

Според науката, мажите со брада се подобри партнери

Изгледа дека толку многу ни се допаѓаат брадите, што потсвесно ги користиме за да одредиме дали некој маж би бил добар партнер.

10 промени на телото коишто ја издаваат вашата возраст

Знаевте ли дека стравот од стареење е една од најчестите фобии со кои се соочуваат луѓето?

Фотографиите од становите на пушачи се подобри од која било кампања против пушењето

На Редит и Твитер се објавени голем број фотографии кои покажуваат како изгледаат домовите во кои живееле пушачи.

Запознајте ја Даниела – талентираната македонска инстаграмџика и кафехоличарка

Прочитајте го нашиот разговор во продолжение, дознајте нешто повеќе за Даниела и уживајте во нејзините одлични фотографии!

Далечински управувач кој ги отвора сите врати

Чудо на техниката кое ги дуплира старите далечински управувачи во секунда!
Датум: 25 мар 2019
, Автор: