Неверојатни фотографии од досега неистражен кањон во Киргистан

Фотографот Алберт неодамна истражил неверојатен дел од Киргистан што досега бил неоткриен. Тој поминал 6 дена на јужниот брег од езерото Исик Кул (едно од најголемите езера во светот). Сигурно веќе знаете дека Киргистан е земја со неверојатни пејзажи, од глечери и езера, до високи планини и кањони. Погледнете ги фотографиите од досега неистражениот кањон во оваа прекрасна земја и уживајте во прошетката.

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар