Фотографиите од становите на пушачи се подобри од која било кампања против пушењето

На Редит и Твитер се објавени голем број фотографии кои покажуваат како изгледаат домовите во кои живееле пушачи. Очекувано, најочигледните знаци дека во станот живеел пушач се наоѓаат на ѕидовите, а корисниците на социјалните мрежи се обидуваат да погодат што се наоѓало на светлите делови. Без сомнение, фотографиите во продолжение се помоќни од која било кампања против пушење.

„Ова е ѕид во спалната соба на роднината на мајка ми откако го тргнавме огледалото. Ни семејството, ни соседите не сфатиле колку е лошо сè додека таа не умре. Целата куќа беше ваква“

Фотографиите од станови на пушачи се подобри од која било антипушачка кампања

Интересно е што на некои фотографии, чадот од цигарите се гледа и на подот пред станот

Фотографиите од станови на пушачи се подобри од која било антипушачка кампања

Не е пријатно ни перењето на завесите од овие домови

Фотографиите од станови на пушачи се подобри од која било антипушачка кампања

„Ако цигарата го прави ова на ѕидот после само една година, замислете што им прави на вашите бели дробови“

Фотографиите од станови на пушачи се подобри од која било антипушачка кампања

Што му прави чадот од цигарите на ѕидот

Фотографиите од станови на пушачи се подобри од која било антипушачка кампања

Соба на пушач откако се иселил

Фотографиите од станови на пушачи се подобри од која било антипушачка кампања

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар