тело | Кафе пауза

5 знаци дека не се движите доволно

Во продолжение ќе откриете како да ги дешифрирате сигналите на вашето тело во обид да ви го направи животот малку полесен и поздрав.

Што може да се случи со вашето тело ако носите градник секој ден?

Освен што создаваат основа за вашата облека и прават да изгледате убаво, градниците се направени за да бидат корисни на различни начини.

Ако постојано сте изморени и чувствувате болки во целото тело, можеби ви недостасува овој витамин

Ако се будите изморени, иако спиевте доволно, тогаш на вашето тело може да му недостасува витамин што е најтешко да се добие природно...

Проѕевање, кивање, икање: На кој начин се брани телото и од што?

Телото ве штити од микроби, болка, влага. Некои од начините на одбрана се пријатни, а некои се непријатни, но од што ве брани телото?

Зошто утринскиот тренинг е најдоброто нешто што можете да го направите за вашето тело?

Сите знаеме дека вежбањето е многу потребна навика што ги прави нашите животи поздрави и поисполнети, но и покрај сè, многумина сè уште го прескокнуваат.

7 работи што може да се случат со вашето тело во текот на зимата

Ниските температури имаат тенденција да ве натераат да останете во затворен простор и да не бидете отпорни на вируси и инфекции.

Смирете ги умот и телото: 30-минутен тренинг за истегнување и релаксирање

Се чувствувате напнато? Движењето на вашето тело може да ви помогне да се чувствувате подобро.

Одличен тренинг на цело тело што трае само 15 минути!

Овој пат пронајдовме еден тренинг што трае само 15 минути и докажано дава одлични резултати, па затоа ви предлагаме да одвоите малку време денес и да направите нешто добро за себе.

Лесен есенски пилинг за тело од тиква

Есента носи многу вкусни плодови, а еден од нив е дефинитивно тиквата, која можете да ја користите на различни начини.

Глава, стомак, нозе: Делови од телото што откриваат колку сте паметни

Вашиот мозок не е единствениот дел од телото што открива колку сте паметни. Прочитајте кои се четирите делови од телото што откриваат дали сте надпросечно интелигентни.

Како ќе реагира вашето тело ако почнете да одите боси почесто?

Ако одите боси, се поврзувате со земјата или со природната површина преку нозете, така што вашите органи ја апсорбираат нејзината магнетна енергија.

7 состојки што ќе ви помогнат во борбата против непријатните телесни мириси

Сосема е нормално телото да произведува различни мириси, но тоа може да биде причина за загриженост кога тие мириси стануваат особено силни и непријатни.