Илустрации и гифови од хартија што ги визуализираат умот и телото

Илустраторот Еико Ојала од Нов Зеланд, кој моментално живее во Естонија, прави дела кои често ги прикажуваат умот и телото. Направени со светли бои и дефинирани силуети, неговите дела визуализираат моќни пораки преку уметнички наредени слоеви од хартија. Она што е интересно за овие дела е тоа што сите се направени дигитално.

Илустрации и гифови од хартија што ги визуелизираат умот и телото

3Д композициите на Еико навистина ќе ве натераат да посакате да ги допрете. Секоја дигитална илустрација е паметно составена од слоеви шарени форми и сенки. Неверојатниот и уникатен пристап на Еико му овозможил учество во некои од најдобрите публикации.

Во серијал за весникот The Washington Post, Еико ги визуализирал умот и телото на дете додавајќи слоеви во силуетата на профилот на едно момче. Исто така, тој направил и неверојатен гиф за текст за инфаркт на The New York Times. Без разлика каков е концептот, овој талентиран илустратор може да визуализира комплексни идеи со неговиот препознатлив минималистички стил.

Илустрации и гифови од хартија што ги визуелизираат умот и телото

Илустрации и гифови од хартија што ги визуелизираат умот и телото

Илустрации и гифови од хартија што ги визуелизираат умот и телото

Илустрации и гифови од хартија што ги визуелизираат умот и телото

Продолжува на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар