31 јануари 2019 | Кафе пауза

Сингл девојките се посреќни за разлика од оние во токсична врска

Овие девојки знаат како да се забавуваат и без партнер бидејќи знаат дека романтичната љубов не е единствниот вид љубов

Салата од спанаќ и мускатна тиква

Печената мускатна тиква, маринираниот лук и младиот спанаќ се одлична комбинација за салата.

Како да препознаете личност со натпросечна интелигенција?

Не мора да знаете нечиј коефициент на интелигенција за да заклучите дека таа личност е натпросечно интелигентна.

ТВ серија: Ти (You)

Интелигентен менаџер на книжарница ги користи своите таленти за да ја натера жената од неговите соништа да се заљуби во него

6-те најпопуларни бои за коса ширум светот

Доколку ви е портебен предлог, погледнете ги најпопуларните бои за коса за оваа сезона.

Месечен хороскоп за февруари 2019-та година

Февруари ќе биде одличен месец за повеќето хороскопски знаци.

Портрети од животни направени со цветни аранжмани

Раку Иноуе е јапонски артист и дизајнер на облека кој живее во Монтреал, Канада и неговата цел е да ја проширува својата креативност.

5 нешта што креативните екстроверти сакаат да ги знаете за нив

Денес ретко ги сметаме екстровертите за креативни и најчесто ги гледаме како луѓе кои сакаат да се забавуваат.

7 совети за комуникација што ќе направат да му се допаднете на секого

На многу луѓе често им се случува да се соочат со непријатна тишина кога сакаат да разговараат со некого, но има решение и за ова.

Мајка прашала како да го заштити нејзиното невакцинирано дете и Интернетот сурово одговорил

Некои од одговорите што ги добила биле смешни, но некои биле навистина мрачни.

11 факти за човечкото здравје што навистина ќе ве изненадат

Денес можеби ни изгледа како научниците да знаат веќе сè за човечкото тело, но ова е далеку од вистината.