Портрети од животни направени со цветни аранжмани

Портрети од животни направени со цветни аранжмани

Раку Иноуе е јапонски артист и дизајнер на облека кој живее во Монтреал, Канада. Раку сака да експериментира со повеќе медиуми, но најчесто твори со полимерна глина, дигитална фотографија и Фотошоп. Неговата цел е да продолжи да ја проширува својата креативност. Во неговиот серијал наречен „Натура инсекти и животни“, тој прави цветни аранжмани во форма на разни животни и инсекти. Погледнете дел од неговата колекција во продолжение.

Портрети од животни направени со цветни аранжмани

Портрети од животни направени со цветни аранжмани

Портрети од животни направени со цветни аранжмани

Портрети од животни направени со цветни аранжмани

Портрети од животни направени со цветни аранжмани

Портрети од животни направени со цветни аранжмани

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар