свеќа | Кафе пауза

Тест: Свеќата што ќе ја изберете има многу важна порака за вас

Изберете ја свеќата што најмногу ве привлекува и дознајте што открива таа за вас.

Направи сам: Декоративна зимска свеќа што ќе го стопли вашиот дом

Потребно ви е само малку труд и креативност со цел да ја направите најдобрата зимска декорација за вашата дневна соба.

Потпрете се на вашата интуиција и изберете ја според вас најпривлечната свеќа

Овој тест е едноставен, а вие само треба да изберете свеќа без многу размислување.

Свеќа-еднорог која плаче разнобојни восочни солзи штом ја запалите

Доколку сте љубители на митски суштества и на необичен декор за домот, овој свеќник во форма на еднорог можеби е токму она што го барате.
Датум: 24 мар 2017
, Автор:

Ментална вежба со свеќа по која ќе се чувствувате посреќно

Ова е едноставна ментална медитативна вежба која ќе ви одземе само триесетина минути, но драстично ќе ви го подобри квалитетот на животот после тоа.

Романтично и елегантно: Направете држач за свеќи од пластично шише

Зар не е супер наместо да ги фрлате празните пластичните шишиња, да ги претворите во нешто што ќе го користите подолго време. Сè што ви е потребно е идеја, малку време и креативност.
Датум: 11 јан 2015
, Автор:

Направете сами: Миризлива свеќа од ванила со зрна од кафе

Еве една оригинална и брилијантна идеја за сите љубители на кафето.
Датум: 24 дек 2014
, Автор:

Божиќни украси од празни тегли

Ако имате креативна страна и љубов спрема рачните изработки, зошто не ги направите сами украсите овој Божиќ? Со нив може да го украсите домот или да им ги дадете на вашите најблиски како Божиќни подароци.
Датум: 21 дек 2014
, Автор:

Нов тренд за одржување на долгата коса: Палење на врвовите со свеќа

Палењето на косата ги уништува распуканите и мртви врвови, при што не се крати од нејзината должина – вака тврдат фризерите кои ја применуваат оваа техника.
Датум: 24 јун 2014
, Автор:

8 трикови со вода кои ќе ве остават без зборови

Погледнете ги овие одлични научни трикови кои ќе ве остават без зборови и ќе ве натераат уште веднаш и самите да ги пробате...

15 секојдневни трикови кои ќе ви го олеснат животот

Како полесно да се справиме со секојдневните задачи кои ни одземаат многу време и простор? Во продолжение, неколку супер едноставни и секојдневни трикови кои ќе ви го направат животот многу полесен.
Датум: 26 мар 2014
, Автор: