Направи сам: Декоративна зимска свеќа што ќе го стопли вашиот дом

Потребно ви е само малку труд и креативност со цел да ја направите најдобрата зимска декорација за вашата дневна соба.

13 кратки, но интересни серии што ќе ви го привлечат вниманието

Денес речиси и да немаме време за долги серии. Поради ова, мини сериите земаат сè поголем замав.

Чиндогу: Уметноста на создавање (речиси) бескорисни предмети

Оваа „уметност“ е креирана од јапонскиот уметник Кенџи Каваками во 1990-тите, кои ги опишал овие изуми како не-бескорисни.

Артистка создава прекрасна колекција слики инспирирани од „Ѕвездената ноќ“ на Ван Гог

Едно нешто е сигурно – ако некој помисли дека вашето ремек-дело е направено од Ван Гог, тогаш навистина имате талент!

5 археолошки откритија што би требало да ги очекуваме во 2019-та година

Ова се само некои од неверојатните археолошки откритија што можеби ќе имаме среќа да ги видеме оваа година.

Дознајте што ве очекува во секој месец од 2019-та година според вашиот хороскопски знак

Погледнете што можете да очекувате секој месец од годинава според вашиот хороскопски знак.

Фотограф комбинира фотографии за да го покаже контрастот помеѓу двата света во коишто живееме

Угур е фотограф од Турција и се обидува да ги нагласи важните проблеми со кои се соочува светот.

4 универзални начини да го направите вежбањето навика

Со следниве совети можете ако ништо друго, барем да си ги зголемите шансите да го направите вежбањето навика.

20 реалности што морате да ги прифатите пред да го живеете вашиот најдобар живот

Дали ви е тешко да се почувствувате среќни и полни со самодоверба? Веројатно причината е што не можете или не сакате да прифатите некои реалности.