Артистка создава прекрасна колекција слики инспирирани од „Ѕвездената ноќ“ на Ван Гог

Артистка создава прекрасна колекција слики инспирирани од „Ѕвездената ноќ“ на Ван Гог

Едно нешто е сигурно – ако некој помисли дека вашето ремек-дело е направено од Ван Гог, тогаш навистина имате талент! Тоа ѝ се случило на американската артистка Ејџа Траер, која комбинира елементи од поп културата со експресивниот стил на Ван Гог. Откако една од нејзините слики биле помешани со оригиналната „Ѕвездена ноќ“ (Starry Night) од Ван Гог, таа решила да направи цела серија на таа тематика. Погледнете дел од нејзината неверојатна работа и уживајте во нејзиниот талент!

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар