21 февруари 2020 | Кафе пауза

Пристигна одговорот на ова популарно прашање: Кога е подобро да се истуширате?

И додека повеќето се раководат според личните потреби, експертите од Универзитетот „Харвард“ конечно пронашле одговор и на ова прашање.

3-те „маани“ што жените ги сакаат кај мажите

Машкиот шарм многу тешко може да се опише со зборови, но многупати овој скриен сексапил е составен од мали нешта што го прават мажот посебен и едноставно неодолив.

Како да знаете дека е крај на врската, дури и ако сè уште го сакате партнерот?

Ако сте биле во несреќна врска, знаете колку е тешко да се донесе одлуката да раскинете и да го напуштите партнерот. Но, не е лесно ниту да откриете дека е време да раскинете.

Како да ги препознаете луѓето со црна аура: Најтоксичните луѓе на Земјата!

Секоја аура може да биде затемнета од некоја сенка и може да ја промени нијансата од посветла во потемна.

Дизајнерите за ентериер споделуваат 10 правила за уредување на домот што треба да ги прекршите

Ангажирањето дизајнер за ентериер може да ве чини многу и тоа не е нешто што секој може да си го дозволи. Меѓутоа, можете сами да го уредите вашиот дом без да потрошите еден куп пари.

4 хороскопски знаци што се заинтересирани само за сериозна врска

Постојат луѓе што не сакаат кратки романси и необврзувачки флертувања. Ним им се потребни љубов, интимност и меѓусебно разбирање.

Тест: Свеќата што ќе ја изберете има многу важна порака за вас

Изберете ја свеќата што најмногу ве привлекува и дознајте што открива таа за вас.

10 документарни филмови поради кои ќе го гледате светот поинаку

Поради изобилството на измислени приказни што ги имате на располагање, може да ги пропуштите филмовите за вистинските настани и феномени што можат да ви ги прошират хоризонтите.

Зошто пријателствата кои траат подолго од 10 години се посебни?

Ако сте пријатели со некого подолго од 10 години, тогаш треба да се радувате затоа што вашето пријателство било ставено на „тест на времето“ и „положило“.

Само на себе мислат: Овие 5 хороскопски знаци се себични и „расипани“ до болка!

Себичноста е лоша особина и може да расипе многу врски и пријателства.

Супер иницијатива од А1 Македонија за почист воздух

Уште една супер иницијатива од А1 Македонија, овој пат со акција за почист воздух. Со организиран превоз во Скопје, ги мотивираат вработените да ги остават своите возила дома. Браво за А1, пример за еколошки свесна компанија.
Датум: 21 фев 2020
, Автор: