15 секојдневни трикови кои ќе ви го олеснат животот

15 секојдневни трикови кои ќе ви го олеснат животот

Автор: Ана Петровиќ


Користење селотејп, полнење на телефонот или закачување на облеката се само неколку од работите кои ги правиме секојдневно. Главното прашање е како полесно да се справиме со таквите задачи кои ни одземаат многу време и простор?

Во продолжение, неколку супер едноставни и секојдневни трикови кои ќе ви го направат животот многу полесен.

1. Искористете ги лепливите пост-ит ливчиња за да ја исчистите тастатурата од компјутерот.

1-15-sekojdnevni-trikovi-koi-kje-vi-go-olesnat-zhivotot-kafepauza.mk

2. Употребете ја ролната од тоалетната хартија во замена за саксија.

2-15-sekojdnevni-trikovi-koi-kje-vi-go-olesnat-zhivotot-kafepauza.mk

3. Закачете спојувалки на крајот од селотејпот за полесно ракување.

3-15-sekojdnevni-trikovi-koi-kje-vi-go-olesnat-zhivotot-kafepauza.mk

4. Искористете ги отворачите од лименките за полесно да ги организирате закачалките за облека.

4-15-sekojdnevni-trikovi-koi-kje-vi-go-olesnat-zhivotot-kafepauza.mk

5. Малите црни шнолички можат да ви помогнат да ја истискате целата паста за заби.

5-15-sekojdnevni-trikovi-koi-kje-vi-go-olesnat-zhivotot-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар