Насмеани животни кои ќе ви го направат денот

Автор: Ана Петровиќ

Новите истражувања покажуваат дека сите биолошки видови делат заеднички предци доколку погледнеме назад во времето, а Дарвин верувал дека луѓето ги употребуваат истите мускули како и животните, со помош на кои ги изразуваат емоциите. Иако мачката или кучето се различни од луѓето, животните имаат способност да покажуваат емоции слични на човечките, при што често велиме дека нашето домашно милениче е „како човек“. Во прилог погледнете ги овие слатки животни со човечки експресии кои ќе изнудат насмевка на вашето лице.

1-nasmeani-zhivotni-koi-kje-vi-go-napravat-denot-kafepauza.mkБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Магдалена Reply

    Кои ќе ви го направат денот? Каков ќе ни го направат? Некои работи не се преведуваат буквално, би требало да го знаете тоа. Изгледа многу глупаво.

  2. Anonymous Reply

    Никаде во македонскиот јазик нема да најдете издраз “ми го направи денот”… “Ми го разубави денот” звучи многу подобро отколку овој лошо преведн издраз од англиски…

Остави коментар