4 секојдневни работи за коишто треба да одвоите време во вашиот натрупан распоред

Не велиме дека треба да ја организирате секоја секунда од денот, но вметнете ги следниве неколку активности во вашиот распоред.

Кои се најпопуларните родителски трендови во 2016 година?

Можеби сте мајка која е запознаена со најновите трендови во модата и во културата или пак, сте татко кој до најмала ситница се разбира во технологијата?

Сакате да ја подобрите меморијата? Трудете се да имате што повеќе активности!

Би додале ли уште една активност во вашиот дневен распоред?

12-те навики на најпродуктивните луѓе

Ги знаете они супер продуктивни луѓе кои секогаш успеваат да направат повеќе од останатите?
Датум: 14 мар 2016

Како да ја победите анксиозноста во 7 чекори?

Дали чувствувате дека времето ви лета, дека сите обврски ќе ве претекнат, дека немате контрола а имате толку работи кои треба да ги направите? Еве како да го победите ова непријатно чувство.
Датум: 27 ное 2013
, Автор:

Како да знаете дека сака сериозна врска?

Секој поминува низ многу искуства додека го најде човекот кому е спремен да му се посвети. Но, дали ви се случило да помислите дека сака сериозна врска со вас, кога во суштина има друга намера?
Датум: 05 сеп 2013
, Автор:

9 совети за учење кои навистина помагаат

Неколку совети и трикови кои можат да ви помогнат многу полесно да го совладувате материјалот...

Како најдобро да го искористите слободното време во лето?

Доколку ова лето сте решиле да не работите, времето мора да го искористите правилно за да не ви пројде залудно. Постојат многу начини за тоа како најефикасно да го искористите времето кога сте слободни...
Датум: 21 јул 2012
, Автор:

Време резервирано за вас

Доволно трчавте за да ги исполните вашите обврски за денес, да задоволите сечии очекувања, да им направите услуга на блиските и да ги средите сите работи кои тргнале наопаку. Ова е време резервирано само за вас.
Датум: 03 мар 2012
, Автор:

Уметноста на расчистувањето

Швајцарскиот занаетчија и комедијант Ursus Wehrli е дефинитивно добро познат по неговите книги „Уметноста на расчистувањето“, во кои тој зема познати уметнички дела и буквално ги расчистува и средува...

ТВ серии кои ќе ги гледате од септември

Како и секоја година во овој период, на малите екрани се враќаат поголемиот дел од популарните ТВ серии со нова сезона.

Неколку техники како да учите поефективно

Секој има различни техники и навики како го поминува времето над книгата. Сепак, главен услов за добро совладување на материјата е ефективноста, односно квалитетно потрошеното време учејќи.
Датум: 13 дек 2010
, Автор:
12