Уметноста на расчистувањето

Швајцарскиот занаетчија и комедијант Ursus Wehrli е дефинитивно добро познат по неговите книги „Уметноста на расчистувањето“, во кои тој зема познати уметнички дела и буквално ги расчистува и средува, како да станува збор за просторија. Делата кои ќе ги погледнете во продолжение, се дел од неговата штотуку необјавена публикација, во која го задржува неговиот специфичен вид уметност. Овој пат тој од една фотографија, прави нова, уредно распоредувајќи ги елементите во неа според бојата, структурата и слично.Уметноста на Уметноста на расчистувањетоУметноста на Уметноста на расчистувањетоУметноста на Уметноста на расчистувањетоУметноста на Уметноста на расчистувањетоУметноста на Уметноста на расчистувањетоУметноста на расчистувањетоУметноста на Уметноста на расчистувањетоУметноста на Уметноста на расчистувањетоУметноста на Уметноста на расчистувањетоУметноста на расчистувањетоУметноста на Уметноста на расчистувањетоУметноста на Уметноста на расчистувањето


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Име Reply

    Site se trudat da napravat od nisto nesto a ovoj od nesto pravi nisto 🙂

Остави коментар