ТВ серии кои ќе ги гледате од септември

Септемврискиот маратон на ТВ сериите само што не започнал. Како и секоја година во овој период, на малите екрани се враќаат поголемиот дел од популарните ТВ серии со нова сезона. За сите љубители и фанатици, следниот месец ќе претставува рај, не само поради тоа што продолжуваат старите, туку и поради фактот што во овој период се појавуваат и нови серии кои можат да бидат следниот светски хит. Затоа вие само гледајте и уживајте, а Кафе пауза ќе ве изненадува со нови рецензии и занимливости поврзани со сериите и оваа сезона.Тв серии кои ќе ги гледате од септември

14 септември 90210 4 сезона/1 епизода
16 септември Вампирски дневници
(The Vampire Diaries)
3 сезона/1 епизода
16 септември Секогаш е сончево во Филаделфија
(It’s Always Sunny in Philadelphia)
7 сезона/1 епизода
20 септември Како ја запознав мајка ви
(How I Met Your Mother)
7 сезона/1 и 2 епизода
20 септември Два и пол мажи
(Two and a Half Men)
9 сезона/1 епизода
21 септември Нејви
(NCIS)
9 сезона/1 епизода
21 септември Гли
(Glee)
3 сезона/1 епизода
22 септември Криминални умови
(Criminal Minds)
7 сезона/1 епизода
22 септември Модерна фамилија
(Modern Family)
3 сезона/1 епизода
23 септември Теоријата за Биг Бенг
(The Big Bang Theory)
5 сезона/1 епизода
23 септември Заедница
(Community)
3 сезона/1 епизода
23 септември Вовед во анатомија
(Greys Anatomy)
8 сезона/1 епизода
23 септември Канцеларија
(The Office)
8 сезона/1 епизода
24 септември ИМЗ: Њујорк
(CSI: New York)
8 сезона/1 епизода
24 септември Натприродно
(Supernatural)
7 сезона/1 епизода
24 септември На работ
(Fringe)
4 сезона/1 епизода
26 септември Симпсонови
(The Simpsons)
23 сезона/1 епизода
26 септември Очајни домаќинки
(Desperate Housewives)
8 сезона/1 епизода
26 септември Фамилијарен човек
(Family Guy)
10 сезона/1 епизода
26 септември Апсолутна власт
(Boardwalk Empire)
2 сезона/1 епизода
26 септември ИМЗ: Мајами
(CSI: Miami)
10 сезона/1 епизода
27 септември Озборувачка
(Gossip Girl)
5 сезона/1 епизода
30 септември Приватна пракса
(Private Practice)
5 сезона/1 епизода
3 октомври Декстер
(Dexter)
6 сезона/1 епизода
4 октомври Доктор Хаус
(House)
8 сезона/1 епизода

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. X Reply

  Na koj televiziski kanal e ova? Fox Life ili HBO?

 2. sss Reply

  vi nedostiga na koj kanal ke se davaat ovie seriii…inaku verojatno se na fox,i fox crime zasto pola i poveke veke se davaat vo momentov…

  • Кафе пауза Reply

   Ова се датумите на емитување на нивните матични ТВ канали. Листата служи како потсетник за љубителите на сериите кои не чекаат тие да бидат емитувани на нашите ТВ канали, туку ги гледаат онлајн или директно ги преземаат на својот компјутер.

 3. Iva... Reply

  Na koja programe ke gi davat Вампирски дневници i Озборувачка

 4. ina Reply

  Криминални умови
  (Criminal Minds) 7 сезона/1 епизода na net????

 5. ina Reply

  ИМЗ: Мајами
  (CSI: Miami) 10 сезона/1 епизода
  20 септември Како ја запознав мајка ви
  (How I Met Your Mother) 7 сезона/1 и 2 епизода
  na net, ili kje gi ima na televizija?

 6. Кристијан Reply

  Два и пол мажи и Декстер сигурно ќе ги гледам.
  Ви благодарам за деталниот преглед.

 7. Ѓорги Reply

  BONES (Коски)
  3 Ноември
  Сезона 7 / Епизода 1

 8. Тоше Reply

  Кафе Пауза напишете дека тоа се датумите на коишто ќе излезат на матичните телевизии во Америка, бидејќи секој втор читател мисли дека кај нас ќе почнат.

  • Кафе пауза Reply

   Пишавме погоре 🙂

 9. Marko Reply

  A Mentalist!?!?!?

 10. Име Reply

  A lie to me?

  • тања Reply

   lie to me e otkazana …nema veke 🙁

 11. Kiko Reply

  BOZEEEEEEEEEEE………… znaci nema da gi davaat na nikoj nas smotan TV kanal tuku ke gi davaat na internet… razbirate ???? boze boze..

  • Бо Reply

   А бе кажи им на кој канал, не биди себичен! :)))))

 12. Виктор Reply

  Новата сезона на Fringe почнува на 23ти . 🙂

 13. Maja Reply

  Има грешка… 90210 ќе почне 4 сезона, не 3 🙂

  • Кафе пауза Reply

   Благодариме за забелешката.

 14. Lile Reply

  dodajte malku poveke i za mesec oktomvri 🙂

Остави коментар