последици | Кафе пауза - Part 5

5 страшни работи што може да ви се случат доколку не ги миете забите редовно

Здравјето на секој орган од телото зависи од здравјето во устата.

15 работи кои го влошуваат мамурлакот

Најдобриот лек против мамурлак е тој да се превенира, што значи да не се пие воопшто. Но, ако сепак одлучите да пиете, а не сакате да бидете мамурни наредниот ден, барем не правете ги следниве работи.

15 знаци дека секогаш ќе доцните

Да, вие нема да стигнете точно на време, никогаш и никаде во животот.
Датум: 28 мар 2016

7 знаци дека пиете премногу кафе

Доколку се сомневате дека во текот на денот пиете повеќе кафе отколку што треба, проверете кои се негативните последици од прекумерното уживање во магичниот напиток.
Датум: 17 јан 2016

Негативни последици од пиењето зелен чај

Драги дами, доколку сте сакале да ослабете сигурно веќе сте го испробале зелениот чај.

Таблети, компјутери и мобилни телефони: Како технологијата влијае врз вашата убавина?

Доколку спаѓате во тие 50% кои би се откажале од секс наместо од телефонот, тогаш ви соопштуваме дека последиците врз убавината и здравјето се огромни.

Спремни за фитнес: 5 нешта кои не би требало да ги правите пред тренинг

Добро е да се загреете и да јадете пред тренинг, но овие работи дефинитивно не треба да ги правите. Тие се штетни по мускулите и по вашето здравје воопшто.

5 модни детали кои влијаат на вашето здравје

Чест случај е модата и моменталните трендови да одлучуваат за она што го носиме. Но, тоа може да ни создаде огромни здравствени проблеми.

5 претпоставки кои може да имаат катастрофални последици на вашата врска

Претпоставките се секогаш лош избор кога станува збор за љубовните врски. Овие 5 се оние кои мора да ги заборавите.

10 сериозни несакани последици од апчињата за спиење

Откријте ги сите оние сериозни несакани последици кои можат да настанат од долготрајното пиење апчиња за спиење.

Потресно писмо од едно детенце чии родители се разведуваат

Покажувајќи дека децата и тоа како ги чувствуваат последиците од разводот, ова дете во зборови ги претворило сите свои емоции.
Датум: 05 окт 2014
, Автор: