Португалија | Кафе пауза

Вкусни колачиња кои ќе направат да се чувствувате како во Португалија

Првпат ги направиле католички монаси во манастир во Лисабон во 18 век.

Градот на студентите: Шарен и живописен град за кој сигурно немате слушнато

Може да ве освои толку многу што туристичкото патување ќе се претвори во желба да се вратите на студентските денови.

Егзотична дестинација која ги крие најубавите плажи во Португалија

Карпите со прекрасни погледи, морските пештери и песочните плажи се само некои од причините зошто Алгарве привлекува многу посетители секоја година.

Уличната уметност во Ферагудо, Алгарве, Португалија

Уличната уметност е визуелна уметност создадена на јавни локации, а во продолжение погледнете ги делата што локалните уметници во Ферагудо ги направиле на телекомуникациските кутии.

Овој хотел со 50.000 книги е сон на секој љубител на книгите

Со доста пријатни услови, многумина ќе посакаат овој португалски хотел да биде нивната следна дестинација за посета.

Најубавите новогодишни елки ширум светот

Ова се дел до најубавите елки ширум светот кои ќе направат да ја гледате вашата елка дома со сосем поинакви очи.
Датум: 31 дек 2014
, Автор:

Патувајќи по брегот на Португалија

Погледнете дел од оваа одлична серија која ќе ве одведе на кратко патување по брегот на Португалија.

Шарени чадорчиња кои волшебно лебдат во воздух

Фотографката Патрисија Алмеиде неодамна ги направила овие прекрасни фотографии во текот на разиграната инсталација на чадори, поставена во Агуеда, Португалија.
12