Овој хотел со 50.000 книги е сон на секој љубител на книгите

Со околу 50.000 книги, веројатноста за добри временски услови и со внатрешен џин-бар, многумина ќе посакаат овој португалски хотел да биде нивната следна дестинација за посета.

Овој хотел со 50.000 книги е сон на секој љубител на книгите

Хотелот „The Literary Man“ е лоциран во Обидос, град кој е стар седумстотини години и се наоѓа на оддалеченост од околу 90 минути од главниот град на Португалија, Лисабон. Овде љубителите на книги можат да се сретнат со многу наслови и жанрови, од стари, до белетристика и книги за готвачи.

Овој хотел со 50.000 книги е сон на секој љубител на книгите

За жал, не се сите книги наменети за продавање, но тоа не треба да ви претставува проблем, затоа што во склоп на хотелот има голем салон каде што можете да поминете време читајќи.

Овој хотел со 50.000 книги е сон на секој љубител на книгите

Амбиентот го надополнува и џин-барот каде што можете да се опуштите.

Овој хотел со 50.000 книги е сон на секој љубител на книгите

Па, со книгите и џинот, нема да најдете подобро место за да го поминете вашиот одмор!

Овој хотел со 50.000 книги е сон на секој љубител на книгите

Погледнете уште фотографии од оваа пријатна атмосфера, на наредната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар