планети | Кафе пауза

Кои ќе бидат најсреќните денови во март?

Откријте кога ќе имате најголеми шанси за успех на љубовен и професионален план!

Тест: Изберете планета и откријте ги вашите карактерни црти

Планетите имаат огромно влијание врз нашите животи иако навидум ни се чини дека не е така.

Неделен хороскоп од 20 до 26 декември: Нè очекуваат убави работи!

Што ни предвидуваат астролозите за оваа недела?

Откријте што ви предвидуваат астролозите оваа недела: Неделен хороскоп од 1 до 7 ноември 2021 година

Како ќе се одрази движењето на планетите врз вашиот хороскопски знак во првата недела од месецот? Со вас го споделуваме неделниот хороскоп од 1 до 7 ноември.

Сонцето влегува во Близнаци: Какви космички промени нè очекуваат во следниот период?

Еве ги главните астролошки настани што нè очекуваат за време на владеењето на Близнаците од 20 мај до 21 јуни.

Како ќе изгледате ако живеете на другите планети?

Дури и астронаутите, кои поминуваат само неколку часа во вселената, честопати се соочуваат со здравствени проблеми по враќањето, а на повеќето планети е невозможно да живееме.

Пролетен хороскоп за сите хороскопски знаци

Без разлика дали вашето срце е слободно или веќе сте заљубени, пролетта е време за освежување на полето на љубовта и многу хороскопски знаци ќе доживеат вистинска романтична бајка.

Изненадувачки работи кои не сте ги знаеле за астрологијата

Без разлика дали навистина верувате што ѕвездите имаат да кажат за вашиот живот, или едноставно сакате да се забавувате читајќи го својот неделен хороскоп, во астрологијата постојат многу повеќе работи отколку што луѓето мислат.

Најважните планети во астрологијата според нивното влијание

Во астрологијата, нашите планети ја содржат целата моќ на универзумот и без двоумење влијаат на нашите животи со неа.

Дознајте го скриеното значење на деновите во неделата

Планетите имаат големо влијание на деновите и можат да одредат како треба да се однесуваме и што (не) треба да правиме секој ден од неделата.

Како изгледа изгрејсонцето на другите планети?

Невозможно е да си го замислиме животот на нашата планета без Сонцето.

Дознајте која планета има најголемо влијание на вас според тоа колку години имате

Во одредени периоди од животот некои планети имаат поголемо влијание на вашето однесување и одлуките што ги донесувате.