Како да го спречите печењето на кожата по бричењето?

Ако има нешто кое ве спречува да се бричите секој ден, тоа сигурно е печењето на кожата кое се јавува после тоа.

Костени – слатко и здраво есенско задоволство

На 30 грама костени има само еден грам масти и помалку од 70 калории. Тоа е доволно добра причина за дефинитивно да го вклучите во исхраната оваа есен.

Што да правите кога ќе ве „касне“ медуза?

Си пливате во прекрасното море или едноставно уживате во плиткото разладувајќи се, кога наеднаш нешто почнува да ве пече, како да сте се допреле на коприва.

Крцкави батаци печени со корнфлекс

Златесто потпечени батаци кои ќе крцкаат во вашата уста.

Најсилното кафе на светот

Вистинските љубители на мирисот и вкусот на кафето се предизвикани да го пробаат „Death Wish“ – најсилното кафе на светот.
Датум: 25 фев 2013
, Автор:

Вкусни мекички кроасани за појадок

Вкусен појадок, кој можете да си го подготвите во блага или солена варијанта, а совршено оди во комбинација со вашето пладневно кафе.

Прасиња од тесто

Кифлички со одличен вкус, перфектни за детски прослави и родендени...

Кој е најдобар скараџија?

Оваа интересна игра е многу лесна, сè што треба да направите, е да внимавате скарата да не ви изгори и скараџијата да не остане жеден на силното сонце.

Корисни совети за сите обожаватели на кафе

За сите кафе-манијаци кои обожаваат да подготвуваат кафе, да пијат кафе и со задоволство да се среќаваат на кафе-муабет со своите пријатели, им нудиме неколку интересни, а воедно и корисни совети за кафето.

Печени јаболка

Брзи, меки и неверојатно вкусни, не смеете, а да не ги пробате овие печени јаболка полнети со ореви и суво грозје.

Видови кафиња според начинот на печење

Најдоброто кафе расте на надморска височина од околу 915 метри. Висината придонесува за произведување на поелегантни, комплексни вкусови на црешките од кафе во кои се содржани зрната.
Датум: 23 фев 2011
, Автор:
12