25 февруари 2013 | Кафе пауза

Најсилното кафе на светот

Вистинските љубители на мирисот и вкусот на кафето се предизвикани да го пробаат „Death Wish“ – најсилното кафе на светот.
Датум: 25 фев 2013
, Автор:

Пронајдете време за битните работи

Немањето време, едноставно, не може да ви биде оправданиве за некои битни работи во животот...

Уникатни фотографии од експлозијата на метеорот над Челјабинск

Фотографот Марат Ахметјалев едноставно се нашол на вистинското место, во вистинско време...

Легендарни факти за серијата „Како ја запознав мајка ви“

Сѐ уште е неизвесно дали по крајот на осмата сезона, ќе продолжи да се снима или пак конечно ќе дознаеме која е мајката на децата на Тед.

Акапела композиција од песните од Дизниевите цртани филмови

Неверојатниот труд на една средношколка од САД резултирало со оваа неверојатна композиција...

Колоритна уметност од капки масло погледнати под микроскоп

Чешката фотографка Адријана Капралова Хаузнерова, е една од овие артисти, која може да ги пронајде убавите детали, дури и во најсекојдневните работи, како што се капките масло...

Понеделничка работна демотивација

Понеделникот е навистина тежок ден за сите, особено за оние кои се вработени, бидејќи после кусиот дводневен одмор наречен викенд...