Љубовен астролошки профил за машки водолии

Водолијата е најкреативниот маж што некогаш сте го запознале. Без разлика дали работи како фотограф, артист или бизнисмен, тој ќе ве маѓепса со неговата имагинација, креативност и интересен стил на однесување.

Кралот на тортите

Еве мал дел од неверојатните слатки дела, па вие одлучете дали навистина Бади е кралот на тортите.

Пронаоѓачот (The Finder)

ТВ серија за еден несекојдневен детектив...
Датум: 15 феб 2012
, Автор:

Топла постела за ладни зимски ноќи

Нека ладните зимски ноќи и вообичаената „досадана“ постелнина не бидат причина за лош сон. Разбудете ја вашата фантазија и создадете мало царство од вашиот кревет, удобно место за пријатни сни.
Датум: 15 феб 2012
, Автор:

Жешка реклама за пролетната колекција на „Guess“

Идејата на оваа реклама е да се однесе публиката на место покрај море, далеку од студената зима и да се приближи до топлите пролетни денови кои доаѓаат.
Датум: 15 феб 2012
, Автор:

Корисни совети за сите обожаватели на кафе

За сите кафе-манијаци кои обожаваат да подготвуваат кафе, да пијат кафе и со задоволство да се среќаваат на кафе-муабет со своите пријатели, им нудиме неколку интересни, а воедно и корисни совети за кафето.

Интерактивна репродукција на „Ѕвездена ноќ“ од Ван Гог

Љубителите на современата уметност кои ќе дојдат во контакт со интерактивната слика, можат да го контролираат движењето, а со него и музичките тонови.
Датум: 15 феб 2012
, Автор:

Манигами – уметност со банкноти

Поимот оригами доаѓа од зборовите „ору“ (превиткување) и „ками“ (хартија), а името манигами значи оригами од банкноти.