Кој е најдобар скараџија?

Доколку решивте за првомајскиве празници да останете дома, тогаш барем направете виртуелна скара. Оваа интересна игра е многу лесна, сè што треба да направите, е да внимавате скарата да не ви изгори и скараџијата да не остане жеден на силното сонце.

Кој е најдобар скараџија?

Месото треба да го превртите два пати пред да го ставите во чинијата, а кога ќе треба да се напиете леден чај, внимавајте на термометарот од десната страна. Пријатен празник!


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар