партнер | Кафе пауза - Part 2

5 токсични фрази кои луѓето во врска ги кажуваат без да бидат свесни за нивното значење

Знаеме дека понекогаш тешко e да се воздржите од ваквите изјави, но следниот пат размислете двапати пред да ги изговорите.

6 знаци кои ќе ви укажат на тоа дека вашиот партнер е претерано љубоморен

Откријте ги знаците на претерана љубомора за да можете да ја препознаете и да разговарате со партнерот пред таа да прерасне во многу посериозен проблем и да му наштети на вашиот однос.

4 хороскопски знаци во кои се заљубуваме најбрзо

Колку и да мислиме дека емоциите и љубовта треба да бидат едноставни, сите знаеме дека не е така.

Анкета открива со кои хороскопски знаци многумина не сакаат да излезат повторно

Колку пати сте чуле дека некој едноставно не одговара со одреден хороскопски или дека со личностите родени во одреден хороскопски знак си одговараат најмногу?

8 знаци дека веќе не сте вљубени во партнерот

Можеби ќе го сфатите тоа за време на некоја расправија или случајно во текот на еден обичен ден. Тогаш, треба да размислите што ќе правите понатаму.

Што заборава секој хороскопски знак кога ќе најде нов партнер?

Астрологијата открива што се случува во животот на секој хороскопски знак кога ќе најде нов партнер.

Овие 6 хороскопски знаци имаат најниски критериуми при изборот на партнер

Со текот на годините, честопати се случува луѓето да ги симнат критериумите при изборот на партнер, плашејќи се дека нема да ја пронајдат љубовта на својот живот и дека ќе останат сами.

Што му треба на секој хороскопски знак од својот партнер за време на пандемијата?

Од почетокот на пандемијата се променија многу работи, вклучувајќи ги и нашите навики. Астрологијата открива што им треба на хороскопските знаци во овој период.

Мали нешта што можат дополнително да ги подобрат односите со вашиот партнер

Многу е важно да си дадете простор себеси, а и на вашиот партнер и да продолжите да растете надвор од вашата врска.

Дали знаевте дека таблетите за контрацепција можат да имаат големо влијание врз изборот на партнерот?

Постојат многу причини зошто и како ги избираме нашите животни партнери - изглед, социјален статус, заеднички вредности. Но, што би рекле ако знаете дека таблетите за контрацепција влијаат и на тоа дали ве привлекува вашиот партнер?

10 работи што треба да се случат за да се заљубат две личности

Љубовта се појавува кога најмалку ја очекувате, па дури и тогаш, се прашувате што е тоа што ви се допаѓа кај другата личност.

3-те одлики што ги бара секој хороскопски знак кај својот партнер

Кога избирате партнер за цел живот, сигурно сакате да поседува одредени карактеристики. Астрологијата открива кои 3 одлики кај партнерот му се важни на секој хороскопски знак.