Научно докажано: Која е магичната формула за успешна љубовна врска?

Разликата помеѓу среќните и несреќните парови е рамнотежата помеѓу позитивните и негативните интеракции за време на конфликтот.

5 прашања што треба да си ги поставите доколку очајно посакувате да најдете љубов

Доколку сте опседнати со идејата да најдете љубов, ова се 5-те прашања што треба да си ги поставите...

Вистинска љубов е кога мотивирате некого да стане подобар, без да го форсирате да се промени

Вистинската љубов не е секогаш исполнета со убави и среќни моменти. Понекогаш знае да биде многу тешка и напорна.

10 интересни работи што можете да ги правите со партнерот во кревет (ниту една од нив не е секс!)

Во деновите кога не сте баш расположени за акција, можете да пробате некои од овие работи. Сигурно ќе си поминете незаборавно.

6 знаци дека сте подготвени за зрела и сериозна врска

Дали некогаш сте се запрашале како некои луѓе наоѓаат љубов толку лесно?

4 умствени игри што ги играат несигурните мажи во љубовните врски

Ако мислите дека некој си игра со вашиот ум, тогаш најверојатно сте во право.

Зошто им се лутиме на партнерите поради работите што ги прават во нашите соништа?

Обично, соништата се поврзани со сонувачот, а не со личноста во сонот.

8 работи што секогаш им се случуваат на луѓето кои се сингл подолго време

Без разлика дали сте премногу зафатени или сте решиле да ја чекате вистинската љубов, доколку сте сингл подолго време, сигурно ви се случуваат следниве 8 работи...

5 реченици кои треба секојдневно да му ги кажувате на вашиот партнер

Врската треба да се чува, негува и храни. Еве кои реченици прават таа да биде еден мирен, стабилен и хармоничен однос.

Стокхолмски синдром во љубовта: Како партнерите се зближуваат преку трауматичните искуства?

Стокхолмскиот синдром е присутен и во нездравите љубовни врски каде постои насилство.

12 знаци што ќе ви покажат дека со него ве очекува ерупција од страст

Ниту една успешна врска не може да опстои без доволно страст.

Како да ја надминете несигурноста во врската?

Кога не знаете како да бидете во здрава врска, несигурноста може да има влијание на речиси сè – од тоа како го одбирате партнерот, до тоа како се однесувате со него.