Тест: Што навистина сакате да слушнете од партнерот во овој момент?

Ако не сте сигурни што навистина сакате да слушнете од партнерот, овој едноставен тест ќе ви помогне да откриете.

Забавни фотографии од мажи што се обидуваат да ја направат совршената фотка од своите сакани

Мажите се обидуваат да направат сè што е во нивна моќ за совршената фотографија на својата сакана.

Кои се 10-те здравствени придобивки од спиењето покрај личност што ја сакате?

Освен 'рчењето, крадењето на ќебето и ненамерното клоцање што се случува кога спиете со партнерот, многубројни истражувачи велат дека делењето кревет со личност што ја сакате, има придобивки на долг рок.

9 луѓе ги откриваат најслатките љубовни пораки што ги добиле од партнерот

Понекогаш зборовите „Те сакам“ не се доволно за да опишете како навистина се чувствувате кон саканата личност.

Силните жени попрво би биле сами наместо со погрешен партнер

На силните жени не им е страв да бидат сами. Немаат потреба од момче за да бидат среќни и да најдат мир во животот.

11 „срамотни“ ситници за сексот за кои жените се грижат, а мажите не ги ни забележуваат

Жените неретко се оптоваруваат со тоа каков впечаток ќе му остават на новиот партнер со првиот секс.

Кои хороскопски знаци ќе ве третираат како кралица, а кои нема да ви обрнуваат многу внимание?

Некои хороскопски знаци се целосно посветени на своите партнери, додека пак други не чувствуваат потреба романтично да ја изразуваат својата љубов.

50 мали нешта што прават мажите да се чувствуваат сакано во врската

Со овие мали гестови секој ден ќе му покажувате дека го сакате.

11 карактеристики на вашиот партнер што кажуваат многу за вас

Љубовта е необјаснив феномен и не постои точен одговор за тоа зошто некој се вљубил во некој друг.

4 знаци дека барате љубов на погрешно место и како да го промените тоа

Можеби сте подготвени за сериозна врска, но како да немате среќа да го пронајдете вистинскиот партнер.

8-те фази низ кои ќе поминете пред да сфатите дека сте со вистинскиот

Сигурно ви е познато клишето дека ќе препознаете кога ќе го сретнете „вистинскиот“. Изгледа дека ова сепак е вистина.

Ако сакате некого, потсетувајте го секој ден

Дури и на почетокот на врската, важно е да му кажете на партнерот колку ви значи и колку се грижите за него.