Искрено писмо на една девојка: Зошто не го задоволувам мојот партнер таму долу?

Ова е отворено писмо на една девојка по име Мелани, којашто е во 4-годишна љубовна врска со своето момче и сака да ги урне стереотипите, за тоа што „мора“ или „не треба“ да прави во сексуалниот живот.

Момците советуваат: Како до совршен орален секс?

Треба да ги погледнете работите од нивна перспектива за да разберете што ги возбудува, што не им се допаѓа и како да им пружите максимално задоволство.

Божици меѓу чаршафите: 4 лекции за добри љубовници

Нема потреба да се претворите во порно ѕвезда со цел да го задоволите вашиот партнер и добро да си поминете во кревет.

Секс во минатото: Што правеле нашите предци кога сакале да ги зачинат нештата?

Сексуалните трендови не се нешто ново – всушност тие постојат од почетокот на историјата...

Погледнете ја листата на 6-те најпреценети пози во сексот

Овие пози се омилени на многу парови, но нивната популарност не е баш оправдана...

Хорор секс приказни: Исповеди на жени чии партнери прерано ејакулирале

Прераната ејакулација им се случува на 30% од мажите, но овие приказни се многу полоши од самото тоа...

Хороскопските знаци и сексот: Девицата сака акробации, Лавот орален секс

Непостојаните Близнаци сакаат визуелна и допирна стимулација, Бикот е љубител на кучешката поза, а Јарецот сака да е одозгора. Погледнете што сакаат хороскопските знаци во сексот.

Орален секс: Што нејзе ѝ поминува низ глава, а што нему?

Една анкета спроведена на над околу 1.000 мажи и жени дава одговор на тоа како мажите и жените гледаат на оралниот секс, односно што мислат за тоа кога го пружаат, а што кога го примаат.

Работи кои мажите некогаш би ги избрале попрво од секс

И мажите се човечки битија кои покрај оваа потреба имаат и други, па и такви кои во одредени ситуации се посилни и поради тоа попрво би ги избрале нив одошто „да снимаат“ жешка сцена под чаршафите.
Датум: 10 ное 2014
, Автор:

Хорор секс-приказни (18+)

Веројатно на секого му се има случено некое непријатно секс-искуство. Но, иако можеби би си рекле дека тоа е најлошото нешто што некому може да му се случи, штом ќе ги прочитате овие женски исповеди, можеби ќе мислите поинаку.
Датум: 18 авг 2014
, Автор:

Зошто девојките мразат орален секс?

Некои жени едноставно не се заинтересирани за орален секс, додека други се, но нивните партнери им ја убиваат желбата. Ако не можете да го поништите нејзиното ембарго, размислете за следниве неколку работи.
Датум: 06 авг 2014
, Автор:
12