Каква мајка, таква ќерка: 20 неодоливи фотографии од мајки со нивните мини верзии

Ова е колекција од 20 фотографии на кои мајките и нивните мини верзии се особено слатки и неодоливи.
Датум: 06 авг 2014
, Автор:

Уникатни рачно изработени филиграни кои ја разгалуваат вашата душа

Дијана Тодоровски веќе една година се занимава со изработка на филигрански накит од чисто сребро 990 (чистина на сребро). Во своите мали ремек-дела вклучува и полускапоцени камења за да добие дополнителна убавина.
Датум: 06 авг 2014
, Автор:

Зошто девојките мразат орален секс?

Некои жени едноставно не се заинтересирани за орален секс, додека други се, но нивните партнери им ја убиваат желбата. Ако не можете да го поништите нејзиното ембарго, размислете за следниве неколку работи.
Датум: 06 авг 2014
, Автор:

3 рецепти за најдобрите антицелулитни третмани

Пред вас се 3 рецепти за пилинг кои можат да ви помогнат во борбата со целулитот, а сите можете лесно да ги подготвите сами дома.
Датум: 06 авг 2014
, Автор:

Книга: „Љубов со мали букви“ – Франсеск Миралјес

Станува збор за симпатичен роман, кој ја проблематизира современата урбана осаменост и секогаш постоечката човекова потреба за љубов и пријателство.

Мејкап артистка креира стилови инспирирани од ТВ серијата „Игра на тронови“

Голем дел од доминантните куќи се визуелно претставени преку екстремно деталната апликација на козметика и модни додатоци кои зрачат со моќта на Седумте Кралства.

Креативни начини остатоците од храна да ги претворите во здрави оброци

Еве неколку идеи кои остатоците ќе ги претворат во убава храна, фрижидерот ќе се подиспразни, а вие убаво и добро ќе се најадете.

Најдобрите бесплатни извори за учење странски јазици

Научно докажано е дека учењето нов јазик ја подобрува работата на мозокот, а да не зборуваме за сите предности кои ќе ви ги отвори како во професионалниот, така и во личниот живот.

Фотографии кои докажуваат дека очите се навистина прозорец на душата

Фотографии кои ќе ве допрат и очи кои никогаш нема да ги заборавите...

Што ви кажуваат дланките за вашето здравје?

Погледнете ги вашите дланки и проверете дали имате некој од од овие 6 симптоми.
Датум: 06 авг 2014
, Автор: