Мејкап артистка креира стилови инспирирани од ТВ серијата „Игра на тронови“

Мејкап артистка креира стилови инспирирани од ТВ серијата „Игра на тронови“

Мејкап артистката од Нов Зеланд, Алисон Чејс, во соработка со фотографот Мет Барнс, направила неверојатна колекција од фотографии каде што секој стил ги отсликува специфичните карактеристики на куќите од ТВ серијата „Игра на тронови“. Голем дел од доминантните куќи се визуелно претставени преку екстремно деталната апликација на козметика и модни додатоци кои зрачат со моќта на Седумте Кралства. Погледнете…

1-mejkap-artistka-kreira-stilovi-inspirirani-od-tv-serijata-igra-na-tronovi-www.kafepauza.mk_

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар