Момците советуваат: Како до совршен орален секс?

Момците советуваат: Како до совршен орален секс?

Најдобро можете да научите за одредена тема доколку се обратите директно на изворот. Сексот не е никаков исклучок од ова правило. Најкорисните и најискрените совети можете да ги добиете лично од вашите машки пријатели и партнери. Треба да ги погледнете работите од нивна перспектива за да разберете што ги возбудува, што не им се допаѓа и како да им пружите максимално задоволство.

Момците советуваат: Како до совршен орален секс?

Она што дамите посебно ги мачи е оралниот секс. Можеби си мислите дека тука нема ништо посебно и се работи само за физичка стимулација, но вистината е дека оралниот секс има и психолошка димензија. Мажите обрнуваат големо внимание на визуелниот аспект од овој чин. Најважен е сепак вашиот став кон оралното задоволување. На момците воопшто не им е привлечно доколку го сметате тоа за обврска. Тие сакаат да бидете позитивни ентузијасти и да уживате во она што го правите. За целосно да влезете во машкиот ум, прочитајте ги советите на овие неколку мажи кои ќе ви помогнат да му пружите максимално орално задоволство на вашиот партнер…

„Движете ги колковите. Една од моите поранешни девојки постојано го правеше тоа и секогаш ме возбудуваше. Убаво изгледа и ја разгорува фантазијата.“ – Андреј, 25

„Играјте си со тестисите!“ – Антонио, 23

„Не ги користете премногу рацете.“ – Никола, 22

„Потпомагајте си со рацете додека орално го задоволувате вашиот партнер. Ставете ги дланките околу врвот и нежно стимулирајте го додека пенисот е во вашата уста.“ – Емил, 25

„Користете плунка за да ја зголемите влажноста, што придонесува за чувството да стане уште попријатно.“ – Кристијан, 20

„Одвреме-навреме воспоставувајте контакт со очи. Тоа ќе му покаже на партнерот дека навистина уживате, дури и да не е така. Освен тоа, станува збор за многу секси глетка што го возбудува секој маж.“ – Алек, 28

Нема да можете да добиете поискрени и подиректни совети од овие, така што вреди да ги земете предвид и да ги примените во спалната уште вечерва. А во продолжение дознајте и кои 4 пози гарантираат експлозивен орален секс.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар