одговорност | Кафе пауза

Како да бидете горди на себе и на она што сте?

За инспиративен почеток на работната недела!

Како родителството ве прави одговорна личност?

Да се биде родител е можеби една од најважните и најтешките работи.

Какви се навистина момците родени во знакот на Јарец?

Момците родени во знакот на Јарец се вистински божји дар.

11 знаци дека сте влегле во светот на возрасните

Нема да можете повеќе да ги правите истите оние глупости со кои сте поминувале во минатото бидејќи никој веќе нема да ви прогледува низ прсти.

Науката открива како правилно да се извините

Да се направи вистинското извинување може да биде голем предизвик.

10 совети кои ќе ви помогнат да го воспитате детето да биде примерно

Децата се нашата иднина и ние мора да се погрижиме тие да израснат во примерни луѓе.

7 работи кои треба да ги направите пред да наполните 30 години

Она што е најважно е да не губите верба во себе и да не се откажувате.

Ако сте почнале да се откажувате од вашите соништа, прочитајте го ова…

Замрзнете го тој момент во вашата глава. Првиот момент кога вистински сте се почувствувале слободни.
Датум: 21 мар 2016

Запознајте ја Џунипер, лисицата која се однесува како кученце

Не е лесно да се има лисица како домашно милениче.

20 знаци дека сте успешни иако не сте свесни за тоа

Ова се 20 знаци дека сте постигнале многу повеќе отколку што мислите.
Датум: 09 мар 2015
, Автор:

Како да го научите детето да се однесува одговорно со парите?

Управувањето со парите е многу важна животна вештина која не се учи на училиште, туку дома.

9 работи кои ги прави одговорниот татко

Родителството не е работа само на мајката или пред сè нејзина, како што многумина веруваат.