12 февруари 2016 | Кафе пауза

Запознајте ја Џунипер, лисицата која се однесува како кученце

Не е лесно да се има лисица како домашно милениче.

Како правилно да ги користите сунѓерчињата за шминка?

Ако веќе се одлучивте да купите сунѓерче за шминка, еве како да го одржувате и да се грижите за него, за тоа да ви трае што подолго.

30 перфекционисти на работното место

Овие вработени заслужуваат покачување на платата!

Филм: Дедпул (Deadpool)

Поранешен специјалист и платеник поминува низ експеримент кој му дава моќи за исцелување и го создава неговото алтер его – Дедпул

20 причини да се заљубите во себе на Денот на вљубените

Најдобриот среќен крај не го добиваме во оној момент кога ќе ја запознаеме љубовта на нашиот живот, туку кога ќе научиме да се сакаме себеси.

Не правете го ова во вашиот дом!

Најдоброто што можете да го направите за себе и вашиот дом е да повикате професионалец кој си ја познава работата и чесно ги заработува своите пари.
Датум: 12 фев 2016

Поучна приказна која ќе ве убеди дека секое лошо носи и нешто добро

Што и да ви се случи, знајте дека постои добра причина за тоа.
Датум: 12 фев 2016
12