Кафе со апсинт кое ќе ве расони и подготви за петочната вечер

Кафе со апсинт кое ќе ве расони и подготви за петочната вечер

Победете го уморот и подгответе се за ноќта

(1) Кафе со апсинт кое ќе ве расони и подготви за петочната вечер

Потребни состојки:
  • 60 милилитри еспресо
  • 1 лажичка апсинт
  • 45 милилитри џин
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во шејкер исполнет со мраз и добро промешајте. Сипете го алкохолното кафе во стаклена чаша и сервирајте.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар