31 јануари 2022 | Кафе пауза

Како омега-3 масните киселини влијаат поволно врз срцето и мозокот?

Сигурно сте слушнале дека омега-3 масните киселини поволно делуваат врз организмот. Но, кои се нивните здравствени придобивки?

Неделен хороскоп од 31 јануари до 6 февруари: Кои хороскопски знаци ќе треба повеќе да се фокусираат на својот професионален развој?

Што ќе ни донесе универзумот оваа недела? Прочитајте ги астролошките предвидувања за секој хороскопски знак одделно!

Како да бидете горди на себе и на она што сте?

За инспиративен почеток на работната недела!