22 ноември 2018 | Кафе пауза

Таа започнала да експериментира со шминка на 14 години, а тоа што го создава денес е неверојатно!

Џојс Спакман е професионална мејкап артистка, која сè што знае за шминката – го научила сама.

15 начини да го отворите вашето срце и да ја пронајдете безусловната љубов

Многу луѓе не знаат што е љубов и не знаат како да ја изразат. Токму поради тоа добро е да знаете како да го отворите вашето срце.

Тајните и чудните навики на хороскопските знаци

Секој хороскопски знак е различен и секој има различни тајни, навики и верувања кои можеби не им се јасни на другите.

ТВ серија: Ши-Ра и Принцезата на моќта (She-Ra and the Princess of Power)

Познатиот женски воин Ши-Ра повторно се враќа на малите екрани, но овој пат, во малку поинаква форма

Зошто полната месечина е период кога треба да почнете со остварување на вашите цели?

Многу луѓе ја чувствуваат енергијата на полната месечина.

10 причини зошто можеби навистина постоеле напредни древни цивилизации

Многу истражувачи, професионалци и аматери, веруваат дека ние не сме првата напредна цивилизација што постоела на Земјата.

Како родителството ве прави одговорна личност?

Да се биде родител е можеби една од најважните и најтешките работи.

9 финансиски совети што можеби звучат добро, а ви прават штета

Многу од овие совети не само што не функционираат, туку можат и да ви наштетат.

Животното што ќе го забележите прво кажува многу за вашиот карактер

Нашата потсвест е навистина неверојатна и може да ни каже многу за нашиот карактер.