Таа започнала да експериментира со шминка на 14 години, а тоа што го создава денес е неверојатно!

Таа започнала да експериментира со шминка на 14 години, а тоа што го создава денес е неверојатно!

Џојс Спакман е професионална мејкап артистка, која сè што знае за шминката – го научила сама. Таа започнала да експериментира со шминката на само 14 години, така што правела едноставни дизајни и мали чкртаници на нејзините раце. 12 години подоцна, таа е мејкап артистка што ги зачудува сите што ги гледаат нејзините трансформации. И толку многу ужива во својата работа, што едноставно може да се почувствува на овие фотографии. Погледнете ги нејзините дизајни и уживајте во нејзината работа!

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар