оброк | Кафе пауза

Зошто е важно да отидете на кратка прошетка по секој оброк?

Според најновото истражување, доволни ви се две минути!

Како прескокнувањето оброци може да му влијае на организмот?

Дали сте се запрашале што би се случило со вашето тело доколку прескокнувањето оброци ви прерасне во навика?

Едноставна јога поза што треба да ја правите по обилен оброк

Празниците се период кога дури и најупорните прават отстапки кога станува збор за здравата исхрана, но постои начин на кој може да се вари целата таа храна побрзо, подобро и полесно.

Најдобрите трикови за пржени јајца: Претворете го едноставниот оброк во вкусен специјалитет

Постојат неколку работи што може да го направат ова едноставно јадење многу повкусно или да го уништат. Во продолжение прочитајте ги правилата за пржење јајца.

Кулинарски трикови: 4 здрави оброци кои можете да ги понесете на работа

За на работа најчесто купуваме нешто од пекара или пак се одлучуваме за брза храна. Таквата исхрана воглавно нѐ здебелува и ни ја црпи енергијата.

Нема да верувате какви јадења една јапонска болница ѝ послужила на оваа трудница

Погледнете ги фотографиите од овие совршени оброци во јапонската болница.

Здрава салата со краставица и ананас што може да ви замени цел оброк

Покрај тоа што не бараат многу време за подготовка, салатите во форма на оброк се здрави и полни со боја и вкусови.

Науката докажа: Уморот е поврзан со прескокнување на оброците!

Прескокнувањето на оброците доведува до зголемен умор, неуредно варење, забавен метаболизам, но и да други посериозни боелсти.

Мајка подготвува здрави оброци за својот син, во форма на ликови од цртаните филмови

Таа создава оброци за својот син, инспирирани од неговите омилени анимирани ликови.

Погледнете како изгледа појадокот во различни земји од светот

Ќе останете изненадени од појадокот во некои земји!