Забавен кујнски прибор за полесен домаќински живот

Следниве оригинални кујнски предмети, дефинитивно ќе ве расположат, а можеби и ќе ја направат вашата работа во кујната поедноставна.

Како да препознаете нарушување во исхраната?

Познавате некој кој за многу кратко време ја намалил телесната тежина? Честопати ги избегнува оброците? Прочитајте ги основните знаци за нарушување во исхраната и спречете ги на време.

Краткотрајни овошни диети за прочистување на вашето тело

Зошто да се измачувате со разни тешки диети кои ќе ве истоштат, кога можете да бидете здрави и витки со едноставна реорганизација на вашите оброци и внесување многу витамини преку овошје.

Нутриционистичка чинија

Дали се храните правилно? Оваа едноставна нутриционистичка чинија е потсетник на фундаменталните вредности на здравата исхрана...

6 начини да јадете како спортист

Прочитајте ги тајните во исхраната на спортистите и почнете да ги практикувате.

30 трикови за подобар ден

Вчера е минато, а утре е безмалку плод на вашата имагинација. Па така, денешниот ден е единствениот ден што вистински го живеете. Еве како можете да го направите подобар.
Датум: 07 мар 2011
, Автор:

Последниот оброк на неколку осудени убијци

Кој бил последниот оброк на некои осудени убијци?

Победете го гладот помеѓу оброците

Пробајте да се придржувате до овие совети, кои можат да ви помогнат да го победите гладот и да останете задоволни помеѓу оброците.

Кафе Јамајка (Jamaica Coffee)

Совршена кафе напивка после вашиот оброк - брзо се подготвува, има силен вкус „зачинет“ со малку алкохол и изгледа фантастично. Декорацијата ќе ви ја оставиме вам, а еве го рецептот...
Датум: 02 фев 2011
, Автор:

Зошто вашата диета не ги дава посакуваните резултати?

Дали ви се случило со недели да консумирате само зеленчук и овошје и да сфатите дека сте ослабеле само 1 килограм? Не сте единствени.
Датум: 22 окт 2010
, Автор:

Како да ручате во ресторан, а да не се здебелите?

Ако не сте внимателни со тоа што ќе го нарачете за јадење, таа невнимателност ќе резултира со пополнувања во вашата половина. Со овие неколку совети ќе научите како оброците...